"Młode dziewczyny będą gwałcone. Gwałt jest kultem muzułmanów". Islam usprawiedliwia przemoc wobec kobiet?

Coraz liczniejsze przypadki gwałtów i molestowań, dokonywanych przez imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej wywołują dyskusję o tym, na ile wspomniane czyny mają związek z kulturą oraz religią. Za co islam karze, a co usprawiedliwia?

Dżihad usprawiedliwieniem gwałtu?

Koran nie opisuje wprost stosunku do  dokonywania gwałtów. Księga mówi o karach za cudzołóstwo, natomiast na temat gwałtów nie jest nic jasno powiedziane. Rozdział 23 (1-7) mówi: " (...) naprawdę szczęśliwi są wierni (...), którzy chronią swej czystości, z wyjątkiem tego co wiąże się z ich żonami lub tym co posiada ich prawa ręka, albowiem wtedy nie będą obwinieni." Koran ma tu na myśli oczywiście żony, a także niewolnice czy też kobiety zdobyte podczas dżihadu.

Gwałty na świecie

Wiele się słyszy o gwałtach dokonywanych na kobietach, głównie w  Niemczech czy w Szwecji. Czy zatem jest tam prowadzony dżihad skoro muzułmanin bez skrupułów napada i krzywdzi kobietę? Jusuf al-Karadawi,  przywódca Bractwa Muzułmańskiego, kilkanaście lat temu powiedział "By być rozgrzeszoną z winy, zgwałcona kobieta musi okazać pewien rodzaj dobrego prowadzenia się…". Czy zatem kobieta nie powiązana z Islamem musi zmieniać swój dotychczasowy ubiór tak, by nie stać się ofiarą gwałtu? A jeśli tego nie zrobi, oznacza to, że sama jest sobie winna?

Uzasadnienie czynu

To w jaki sposób napastnik uzasadnia swój czyn nie zawsze będzie do końca jasne. Czy w momencie gwałtu muzułmanin zastanawia się, co na ten temat mówi Koran? Powodów gwałtów może być wiele, na przykład na tle religijnym czy kulturowym. Państwa europejskie przyjmujące imigrantów mają o wiele łatwiejszy dostęp do pornografii a także swobodniejsze podejście do seksu, niż w krajach arabskich. Czy takie zderzenie kulturowe może prowokować imigrantów do dokonywania gwałtów? Pamiętajmy jednak, że nic nie usprawiedliwia takiego czynu.

"Gwałt jest wpisany w islam. Nadejdzie nowa fala ataków...” 

W tym miejscu warto przytoczyć wypowiedź Sandry Solomon, która wychowywana była na dżihadystkę, lecz nawróciła się na chrześcijaństwo. Jej zdaniem polityczny islam jest realnym zagrożeniem dla Europy Zachodniej. "Wiele młodych dziewczyn będzie gwałconych, stracą swoje prawa. Gwałt jest kultem muzułmanów" - dodała w rozmowie z Telewizją Republika. 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6-2 =

Opinie użytkowników

Bog 03.01.2019 Polacy tez gwałca.
bjgkuj 03.01.2019 Zamiast się zastanawiać nad powodami, jakimi kierują się islamscy gwałciciele, powinny zostac zaostrzone kary! Mnie nie obchodzi, po co i dlaczego i co mówi jego religia. Przyjechał do mnie, do mojego kraju więc albo się dostosuje albo w łodke i spowrotem. Za gwałt powinni ucinać penisa, to by się zaraz jeden z drugim nauczył. Że, nie mozna okaleczyć tak człowieka? A jsk ogromnym okaleczeniem jest gwałt?
Baron 02.01.2019 Bez wątpienie te wszystkie seksualne ataki mają związek z islamem, ale też ci zwyrodnialcy zasadniczo mają islam w doopie. Piją, ćpają, kradną, itp., nie żyją zgodnie z islamem. Jest to straszna, zbrodnicza ideologia, ale to bydło co do nas nadciągnęło w dużej ilości, to zwykli, prymitywni bandyci, którzy islamem i swoją "kulturą" tłumaczą swoje zbrodnie. A durne lewackie cepy łykają wszystkie te naiwne tłumaczenia jak leci.
Adamo 02.01.2019 w koranie jest wers o tym że masz traktować żonę jak pole uprawne. Czyli wchodz kiedy chcesz i rób co chesz,