Mike Tyson: "Polakom w Powstaniu Warszawskim stało się g**no w porównaniu do tego, co dotyka czarnych w Ameryce"

Na Twitterze TVP Info pojawił się fragment wywiadu z bokserem, w którym słyszymy następującą wypowiedź:

"Polakom stało się gó**o w porównaniu do tego co dotyka czarnych w Ameryce. Nikt nie prześladował was przez piep***ne - 250 lat" - padło z ust boksera Mike'a Tysona

Przypomnijmy, że zaledwie rok temu bokser wystąpił w spocie o Powstaniu Warszawskim, w którym o Polakach mówił "moi prawdziwi bohaterowie". Miał na sobie nawet opaskę Armii Krajowej. Jego wystąpienie było jednak szeroko komentowane, nie zabrakło głosów, że postać z taką "ciemną historią" nie powinna brać udziału w tego typu spotach.

Teraz postanowił odeprzeć ataki:

"Chciałbym coś powiedzieć o polskim powstaniu. Mam wiele informacji, że Polacy komentują mój udział w filmie o Powstaniu Warszawskim. Polakom stało się gó**o w porównaniu do tego co dotyka czarnych w Ameryce. Nikt nie prześladował was przez pieprz…e 250 lat. Nikt nie gwałcił wam matki, siostry, brata, patrząc wam prosto w oczy przed tym, jak ich zabiją. Nikt wam tego nie zrobił. To co was spotkało było bardzo złe, ale kiedy mówicie, że nie powinienem występować w tym filmie o Powstaniu Warszawskim, pytam się wtedy - kto wie więcej o powstaniach niż ciemnoskórzy?".

Czy taka osoba powinna promować polskie powstanie? 

(źródło: TVP Info)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9-2 =

Opinie użytkowników

Majster 28.06.2019 I teraz muszę wylać blecka
Artur 28.06.2019 Póki co to czarni sami siebie zabijają najczęściej.
ksiądz 27.06.2019 niech się zastanowi co on w ogóle chce od życia !!!!!!!!! on zna historię?ze szkoły do której nie chodził?a jak chodził to tylko po to aby tam być,bo wiedzy żadnej nie posiada!!!!!! zresztą szkoda pisania na tego bęcwała.poglady zmienia jak swoją wiarę,więc niech nie mówi o Polakach,bo jest to coś,o czym nie ma zielonego pojęcia!!!!!!
Ania 27.06.2019 W takim razie nie jest świadomy co się naprawdę działo w Polsce i ile lat nie było nas na mapie. O gwałtach w czasie wojny nie wspomnę.
Slovak 27.06.2019 Ma to trochu pomylene..
bbb 27.06.2019 a 3 rozbiory toco? polski nie bylo na mapie przez 123 lata
Raff 27.06.2019 Jego słowa wynikają z próżności i niewiedzy. Może, że obudzi i sprawdzi co nieco o historii.
Zulus Czaka 27.06.2019 Kto wbrał tego błazna do promowania tragicznych momentów w naszej historii? Niewolnictwo w Ameryce to to ,, pestka"" z położeniem chłopa pańszczyźnianego ok.90% społeczeństwa w Rzeczypospolitej dzlacheckiej. Kto czesto łapał i sprzedawał w niewole murzynów ich miejscowi kacykowie plemienni.
PW 27.06.2019 Kto wie więcej o powstaniach niż ciemnoskórzy? Właśnie Polacy, ciemniaku.
Weber 27.06.2019 Mam nadzieję, że nie pijecie jego sików energetycznych.