Michał Kubiak ukarany za wypowiedź o irańskich siatkarzach!

Michał Kubiak został ukarany przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Kapitan polskiej reprezentacji nie zagra w 6 kolejnych spotkaniach. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu w programie "Prawda Siatki" Kubiak w mocnych słowach wypowiedział się o irańskich siatkarzach. Krytyka nie spodobała się irańskiej federacji, która poskarżyła się Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej.

Polski Związek Piłki Siatkowej odniósł się do sprawy i uznał, że Kubiak złamał regulamin. Oto treść orzeczenia:

"Wydział Dyscypliny PZPS uznał winnym Michała Kubiaka popełnienia wykroczenia dyscyplinarnego, polegającego na tym, że: „podczas wywiadu udzielonego w dniu 26 maja 2019 r. w programie „Prawda Siatki”, opublikowanego w Internecie, użył określeń niezgodnych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego".

Za powyższe wykroczenie zgodnie z paragrafem 33 ust. 1 i 3 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS Wydział Dyscyplinarny PZPS wymierzył Michałowi Kubiakowi karę nagany oraz karę zawieszenia w prawach Zawodnika na okres 6 meczów reprezentacji Polski.

Zawodnik ma prawo odwołania się od orzeczenia w ciągu siedmiu dni. Po tym czasie orzeczenie stanie się prawomocnym" - czytamy na oficjalnej stronie PZPS. 

Przypomnimy wypowiedź Kubiaka:

"Konflikt trwał przez cały mecz, a nawet w fazie grupowej, gdzie nasze losy również się skrzyżowały. To się działo cały czas, na koniec meczu gość stanął na środku siatki i krzyczał, obrażał mi rodzinę, a jak podszedłem do niego, to uciekł za kolegów [...]. Do Iranu nie pojadę, nie mam przyjemności przebywania w tym kraju. Irańczycy zawsze grają takie niewiniątka, że oni są wszyscy super i fajni, a my jesteśmy najgorsi, a tak wcale nie jest, bo to są fatalni ludzie".

Wkrótce swoją karę dla Kubiaka ogłosi Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

1+3 =

Opinie użytkowników

dar 09.06.2019 Brawo kapitanie sport powinien zostać sportem
kemor 07.06.2019 a gdzie reszta druzyny wszyscy powinni za nim być
Andrzej 06.06.2019 Ale za co ta kara ,? To jakies kpiny!!!!! Przeciez w tej wypowiwdzi nie ma nic do czego mozna sie przyczepic !!!! Ewidentnie czuc w tym jakàs polityke !!!!
Mareczek 06.06.2019 to jest dopiero skandal.
Mareczek 06.06.2019 Skłamał może? Bo jak powiedział prawdę, to za co? Zadnych wulgaryzmów,obelg. Normalnie głupi jestem.Niedorozwój. Hmm. A może to nie ja -niedorozwój i głupi ?
Zdegustowany 05.06.2019 No i w czym problem? Nawet ich specjalnie nie obrazil, na co sobie ewidentnie zasluzyli obrazajac mu rodzine. Chora poprawnosc polityczna w najlepszym wydaniu.
ggg 05.06.2019 Obrazili się,że ktoś kulturalnie odniósł się do tego jacy są naprawdę, chora poprawność, białą nację sprowadza do podziemi i czyni ludźmi nic niewartymi i obarczany mi za całe zło dziejące się w tych krajach. Przykre i straszne czasy nastały , aż strach pomyśleć co przyniosą najniższe lata,jeśli nic się nie zmieni.
Waldek 05.06.2019 Ta decyzja to skandal.
Mati 05.06.2019 Chyba ku..a żart.... za coś takiego zawieszenie na 6 meczy?????? No kpina.
Mariysz 05.06.2019 Nie rozumiem co jest nie tak z ta wypowiedzia?nie obrazil nikogo,kulturalnie sie wypowiedzial i zle jeszcze?
10 lew 05.06.2019 Zrobili tak , by do Iranu go nie wysyłać , bo mógłby nie wrócić.