Legendarny komentator sportowy został zwolniony za słowa o imigrantach!

Don Cherry, legendarny komentator sportowy został zwolniony z pracy po tym, jak skrytykował postawę imigrantów, którzy nie przyjmują lokalnych zwyczajów - podał serwis Hokej.net.

Ekspert w przerwie w trakcie meczu przyznał, iż coraz rzadziej widzi w trakcie Dnia Pamięci w Kanadzie ludzi przypinających sobie do ubrań maki, będące formą upamiętnienia poległych żołnierzy. Zauważył, że zjawisko dotyczy przede wszystkim imigrantów i zaapelował do nich o poszanowanie kanadyjskiego zwyczaju oraz tradycji. " Ludzie... Przyjechaliście tutaj, kochacie nasz styl życia, kochacie nasz dobrobyt, więc moglibyście przynajmniej wydać kilka dolarów na te maki czy coś w tym stylu. Ci ludzie zapłacili za życie, którym cieszycie się w Kanadzie i to zapłacili najwyższą cenę" - powiedział na antenie. 

Słowa Cherry'ego nie wszystkim przypadły do gustu. Posypały się oskarżenia o ksenofobię, rasizm i brak tolerancji. W efekcie mężczyzna wyleciał z pracy. 

"Wiem co powiedziałem i właśnie to miałem na myśli. Każdy w Kanadzie powinien nosić maki, żeby uhonorować naszych poległych żołnierzy. Mówię prawdę, a za moimi słowami idą czyny" - podkreślił legendarny komentator, który w Kanadzie uchodzi za symbol hokeju. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5-3 =

Opinie użytkowników

pablo 23.11.2019 Koniec uczciwego swiata.
Leszek 16.11.2019 Demokracja lewicowa