Łamią prawo i z otwartymi ramionami przyjmują nielegalnych imigrantów! Tysiące "uchodźców" u bram Europy

Katalonia działa wbrew wytycznym rządu w Madrycie, a także wbrew hiszpańskiemu prawu.

Katalonia wyraziła zgodę na otwarcie czterech portów dla statków przewożących nielegalnych imigrantów. Alfred Bosch, odpowiedzialny za sprawy zagraniczne, w środę poinformował, że regionalny gabinet ma w planach otwarcie dwóch portów w prowincji Barcelona oraz po jednym w prowincji Gerona i Tarragona. Jak powiedział: "Do naszych obowiązków należy ratowanie ludzkiego życia, a nie proszenie o zgodę na otwarcie portów szefa hiszpańskiego MSZ Josepa Borrella. To nasz obowiązek polityczny i moralny".

Jest to przykład przeciwstawiania się Katalonii do werdyktu hiszpańskiego Trybunału Konstytucyjnego z 2010 roku.

Według niego, sprawy dotyczące zgody na przyjmowanie migrantów na hiszpańskiej ziemi zarezerwowane są tylko dla rządu w Madrycie.

Pod koniec zeszłego roku rząd pod przywództwem premiera Pedro Sancheza wydał zakaz na wypłynięcie z portów dwóch statków należących do pozarządowych organizacji (Open Arms i Aita Mari), które miały wyławiać migrantów płynących w kierunku Europy. Po wyłowieniu ich, miały dobijać z nimi do któregoś z europejskich portów.

Według statystyk hiszpańskiego MSW, między 1 stycznia a 15 stycznia b.r. drogą morską do tego kraju przybyło ponad 2800 nielegalnych imigrantów. To aż cztery razy więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6×4 =

Opinie użytkowników

Thorn 08.02.2019 Chcieli, to mają. Jeszcze kilka lat temu na plażach Barcelony kobiety opalały się normalnie topless, a teraz zamiast tego widziałem jak grupa bab kąpie się w jakiś szmatach. Życzę im powodzenia. Jak dla mnie na własne życzenie zrobili sobie kuku.