"Kto świętuje Boże Narodzenie, ten spłonie w piekle". Oburzające słowa islamskiego kaznodzieja

Świętowanie Bożego Narodzenia jest „gorsze niż grzech” a „osoby, które w tym uczestniczą, pójdą do piekła na zawsze”. W takich słowach o nadchodzących świętach wypowiedział się Nassim Abadi, radykalny muzułmański kaznodzieja. 

Muzułmanin uważa, że celebrowanie chrześcijańskich świąt jest większą zbrodnią niż zakazane w islamie picie alkoholu i seks pozamałżeński. Warto w tym miejscu dodać, że duchowny jest finansowany przez Ahlus Sunnah Wal Jamaah, czyli saudyjską organizację głoszącą ideały radykalnego islamu. 

To nie pierwsza sytuacja, kiedy radykalny kaznodzieja swoimi słowami wzbudza oburzenie. We wrześniu tego roku stwierdził, że jeśli żona nie wyrazi zgody na współżycie, wówczas popełnia poważny grzech.  Jeśli mąż ma ochotę na stosunek seksualny i nie ma żadnego uzasadnionego powodu, aby żona odmówiła, wówczas musi odpowiedzieć pozytywnie na jego prośbę. Jeśli mężczyzna wzywa żonę, a ona odmawia, wówczas aniołowie będą ją przeklinać – powiedział Abdi podczas kazania w meczecie w Auburn.

Portal dailymail.co.uk, który ujawnił słowa kaznodzieja, dodał, że Nassim Abadi nie jest jedynym, muzułmańskim duchownym, który w tak mocnych słowach wypowiada się o chrześcijańskich świętach. Szejk Jamil El Biza - lider radykalnych środowisk islamskich - na Facebooku zaapelował do nieskładania życzeń świątecznych chrześcijanom. Inny duchowny, Feiz Muhammad, uznał natomiast za grzeszne samo przyglądanie się nie muzułmańskim obrzędom, takim jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. 

 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9+5 =

Opinie użytkowników

kozi 24.12.2018 dać go do polskiego więzienia na tydzień...
Arek 23.12.2018 Jak taki cwaniak, to niech przyjedzie do Polski i to powie na żywo w zgromadzeniu publicznym, bardzo szybko go dojadą i będą próbować zlinczować.