Kryzys służb w Szwecji! Nie potrafią kontrolować swoich granic? W mediach posypała się krytyka

Jak się okazuje, Szwecja ma poważny problem z kontrolowaniem swoich granic.

Były szef Europolu, a obecnie kierujący szwedzką Strażą Graniczną, Patrik Engström informuje: „Zadania straży wynikające z Schengen są niemożliwe do wypełnienia z powody braku zasobów. Potrzebujemy więcej funkcjonariuszy by sprostać wymaganiom Unii. Chodzi o kontrole granicy na dużą skalę we wszystkich siedmiu regionach i na małą na poszczególnych przejściach granicznych”.

To, że Szwecja posiada najsłabszą kontrolę swoich granic wynika z braku funkcjonariuszy, a ponadto ci zatrudnieni nie przeszli odpowiednich szkoleń. Zdaniem byłego szefa Europolu, braki są tak duże, że władze muszą podjąć pilne działania.

Strażnicy nie wiedzą, jak rozpoznać fałszywe dokumenty, ani nawet jak identyfikować dżihadystów, którzy podają się za uchodźców.

Brakuje około 500 strażników, aby wszystkie 102 posterunki graniczne Szwecji zostały „obsadzone”.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7×3 =

Opinie użytkowników

Bubu 25.02.2019 Lolo nie moga zatrudniac Inzynierow i wysokokfalifikowanych lekarzy oraz ,,nieletnich" 40 latkow: nie mozna marnowac tak cennych zasobow na zwyklych Straznikow Granicznych.Moze to zreszta i dobrze bo wyposazanie tych cennych zasobow w bron mogloby zaowocowac zbyt intensywnym ,,ubogacaniem" nie tylko w Szwecji.
lolo 13.02.2019 niech zatrudnią nowych "szwedów" o ciemnej karnacji i niezbyt jasnych włosach, przecież mają ich multum.
Radek 12.02.2019 Jestem chętny do was do pracy ;)
Andrzej 12.02.2019 To są jaja