Islamska społeczność w Niemczech zachęca do bicia... "niesfornych" kobiet?! Kontrowersyjne zalecenia dolały oliwy do ognia

Rola kobiet w islamie, to kwestia, która wywołuje ogromne kontrowersyjne. Teraz na stronie internetowej Islamskiego Centrum w Monachium pojawiły się szokujące wytyczne, które dolały oliwy do ognia.

Jak zaleca IZM, w przypadku problemów w małżeństwie, bądź problemów z partnerką, należy powołać się na Koran: "[Kiedy żona jest niesforna] Mąż musi postępować według trzech kroków: najpierw reprymenda, w drugim oddzielenie małżeńskiego łoża, a na końcu bicie". Bicie ma mieć jednak "charakter symboliczny"

Raport, który cytował powyższe wytyczne, opublikowała strona BR24 należąca do bawarskiego publicznego nadawcy. Na burzliwe reakcje Internautów nie trzeba było długo czekać. 

Według dziennikarzy BR24, reguły te widniały na islamskiej witrynie od 15 lat w kategorii "Kobieta i rodzina w Islamie". Z kolei prokuratura w Monachium stwierdziła, że takie stwierdzenia (podżegające do przemocy) umieszczane na stronie nie są przestępstwem. 

"Twierdzenie, że przemoc jest uzasadnionym sposobem rozwiązywania konfliktów małżeńskich, jest zasadniczo sprzeczne z wartościami naszego społeczeństwa" - skomentował radca miasta SPD Cumali Naz.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5-2 =

Opinie użytkowników

Ty 30.08.2019 Tu akurat maja racje.
Kebab remover 18.08.2019 Czas najwyższy wyzwolić kobiety z islamu!