Takich kontrowersji dawno nie było! [VIDEO] Reklama golarki z transseksualnym nastolatkiem wywołała skandal

Gillette znów szokuje, tym razem w reklamie maszynek do golenia występuje transpłciowy mężczyzna. Twórcy reklamy, pomysł na spot tłumaczą chęcią zaprzestania kreowania wizerunku „toksycznej męskości”. 

Na nagraniu widać jak transseksualny syn w asyście ojca, dającego mu porady w tej kwestii, po raz pierwszy goli się przy lustrze w łazience. W kulminacyjnej scenie reklamy młody przedstawiciel LGBT rozmawia z ojcem o swojej inności, którą starszy z mężczyzn kwituje sloganem „Nie bój się. Golenie to bycie pewnym siebie”.

Według autorów oraz występującego w reklamie Samsona Bonkeabantu Browna, to wręcz przełomowy moment dla wszystkich przedstawicieli środowiska LGBT. Po emisji klipu w social mediach pojawiły się jednak różne opinie oraz komentarze.

Niektórzy z odbiorców reklamy i klientów marki byli mocno sfrustrowani wydźwiękiem spotu. Wielu mężczyzn otwarcie zapowiedziało w mediach społecznościowych, iż rezygnuje z produktów sygnowanych marką Gillette. Grożą oni nawet bojkotem marki, ponieważ uważają spot z udziałem transpłciowego artysty z Toronto za atak na docelową i główną grupę konsumentów.

Natomiast osoby, którym reklama przypadła do gustu, uznali ją za dowód na to, iż firma Gillette w końcu zaczęła promować „zdrową męskość”.

Poprzez publikację video, marka produkująca w przeważającej ilości artykuły dla mężczyzn, odcięła się od seksistowskich, przepełnionych molestowaniem seksualnym i zastraszaniem kampanii marketingowych. Zgodnie z opinią obecnych władz firmy, poprzednie reklamy nakładały na mężczyzn obowiązek zmiany i dostosowania się do obowiązującego ogólnie wzorca męskości.

Jak widać, poprawność polityczna zawładnęła również branżą kosmetyczną oraz ogólnie pojętym marketingiem.

Czy transpłciowy artysta w reklamie maszynek do golenia to faktycznie wzór „zdrowej męskości”? Oceńcie sami.

(źródło)

 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

2+9 =

Opinie użytkowników

Marek 06.06.2019 No i po co wszędzie wciskać ideologię. Każdy się kiedyś ogoli tu i ówdzie. Dokladanie jakiejkolwiek ideologii powoduje niepotrzebne napięcia
Gabriela 30.05.2019 Powtórzę za Danutą Run " ... gdzie te chłopy , gdzie ?"
R20 30.05.2019 Nie kupię już niczego z tej firmy.
Swein 30.05.2019 Bwhahah, niech sobie janusze bojkotują, nawet się to nie odbije na firmie, bo to pewnie te jednostki, które używają maszynki jednorazowej przez cały rok. Co ma być niby niezdrowego w przedstawieniu osoby transpłciowej w reklamie? To taka sama osoba jak wszyscy. Niektórzy zaczną się niebawem burzyć, jak pokażą na ekranie kobietę, która będzie goloć dla odmiany NIEOGOLONE nogi czy pachy. No kurde, jakie skandale, poważnie nie macie lepszych tematów.