Koniec z bezkarnością lewicowego środowiska? Gigantyczna kara za niesłuszne oskarżenie o rasizm

Sąd w Ohio zakończył właśnie trwający prawie 3 lata dramat właścicieli niewielkiej piekarni. Osoby, bojkotujące od 2016 roku ich działalność, zostały skazane za niesłuszne oskarżanie o rasizm i spowodowanie uszczerbku w funkcjonowaniu firmy.

W 2016 roku pracownicy maleńkiej, rodzinnej piekarni w Ohio złapali 3 czarnoskórych studentów na kradzieży oraz posługiwaniu się fałszywym dowodem w celu zakupienia alkoholu. Kiedy jeden z zatrudnionych w lokalu mężczyzn próbował udaremnić kradzież i zareagować na występki młodocianych przestępców, został przez nich dotkliwie pobity. W związku z zajściem zostali wezwani oficerowie policji, którzy aresztowali ciemnoskórych sprawców - jeszcze na miejscu zdarzenia. Mężczyźni zostali oskarżeni przez prokuraturę, co wydawałoby się w tej sytuacji rzeczą naturalną. Jednak nie dla wszystkich…

Po całym incydencie miejscowa ludność, w tym studenci uczelni Oberlin (prywatna szkoła sztuk wyzwolonych i konserwatorium muzyczne) oraz władze placówki, postanowili bojkotować właścicieli niewielkiego rodzinnego biznesu, jakim była piekarnia Gibson's Bakery. Organizowali demonstracje i pikiety, pomimo tego, że sąd udowodnił winę podejrzanych. Koszmar właścicieli sklepu z pieczywem trwał przeszło 2 lata. Biznes, który działał bez szwanku od 1885 roku, o mało nie upadł w związku z hucznym i głośnym bojkotem, a także oskarżeniami o rasizm i dyskryminację. 

Finalnie sąd pozytywnie rozpatrzył pozew właścicieli lokalu. Władze uczelni zostały obciążone 11 milionami odszkodowania za rozkręcenie kampanii, która rozprzestrzeniała oszczerstwa w stosunku do właścicieli piekarni. Urzędnicy rozpatrują także wnioski o kolejne kilka milionów odszkodowania, które pokryć mają straty, jakie poniosła firma w związku z całym zamieszaniem.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3+4 =

Opinie użytkowników

pan amerykanin 15.06.2019 bo to nie chodzi czlowieku o to ile zarabiali tylko ile mogli stracic, i ile stracili aktualnie , to trwalo 2 lata i sprawa przeciwko uczelni , ktora jest prywatnym biznesem 100 razy wiekszym od piekarni. Piekny wyrok, co to za pusty komentarz nie mam pytan "za kilka lat bojkotu..." ty pewnie bys sie wieszal na ich miejscu
teddy 13.06.2019 No i to się nazywa sprawiedliwość. Kolejne mądrale z uniwersytetów, gdzie jak wiadomo lewizna hula, 2 razy się zastanowią zanim urządzą kolejną pikietę.
Paweł 13.06.2019 Michal to nie jest 11 milionow za straty tylko za oszczerstwa i bardzo dobrze. Za straty dopiero będą
T 13.06.2019 tak to działa w USA, stłuczesz sobie rękę młotkiem na którym nie ma napisane jak trzymać i dostajesz 1 mln odszkodowania (przerysowany przykład). 11 mln za 2 lata gehenny nie wydaje sie byc duzo, zwłaszcza ze masz pod firma pikiety w których oskarżają Cie o bycie faszystą.
~rozi 13.06.2019 I bardzo dobrze !
Michał 13.06.2019 "niewielki rodzinny biznes", ale za kilka lat bojkotu wyceniono straty na kilka milionów. Niezły ten "niewielki rodzinny biznes"
123 13.06.2019 I tak to sie robi w cywilizowanym kraju. Koloredzi maja szczescie ze nie zostali zastrzeleni.