Konflikt na linii USA-Iran. Andrzej Duda zabrał głos: "Działamy spokojnie i z rozwagą"

Wczoraj wieczorem Amerykanie zamordowali jedną z najważniejszych irańskich postaci - generała Kasema Sulejmaniego. W ataku zginął również dowódca irackiej milicji. Sytuację na Twitterze postanowił skomentować prezydent Andrzej Duda.

"Zapewniam, że w sprawie ostatnich wydarzeń w Iraku działamy spokojnie i z rozwagą, mając na względzie w pierwszej kolejności bezpieczeństwo i interes Polski oraz naszych Obywateli" - podkreślił Duda.

Wiadomo także, że prezydent polecił Biuru Bezpieczeństwa Narodowego monitorowanie sytuacji. 

"W związku z ostatnimi wydarzeniami w Iraku, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zwrócił się do ministra spraw zagranicznych o udzielenie szczegółowych informacji, a także prowadzi bieżące konsultacje z ekspertami ds. Bliskiego Wschodu [...] Jednocześnie informujemy o braku jakichkolwiek sygnałów wskazujących na wystąpienie zagrożeń dla Polski oraz jej obywateli" - podano w komunikacie. 

Komunikat wydała już Rada Bezpieczeństwa Iranu, w którym podtrzymano stanowisko prezydenta kraju dot. planowanej zemsty. "Był to największy błąd strategiczny USA w regionie Azji Zachodniej i Ameryka nie ucieknie łatwo przed konsekwencjami. Reżim USA będzie odpowiedzialny za konsekwencje tej przestępczej akcji" - podkreślono. 

 (źródło) 

 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3×7 =

Opinie użytkowników

Darek 06.01.2020 Nie rozumiem kto się nie zgadza z takim podejściem? "Zapewniam, że w sprawie ostatnich wydarzeń w Iraku działamy spokojnie i z rozwagą, mając na względzie w pierwszej kolejności bezpieczeństwo i interes Polski oraz naszych Obywateli" - podkreślił Duda. To trzeba być idiotą aby nie zgodzić się z tą wypowiedzią!!! Kto uważa że powinniśmy pomagać szabelką - to idiota.!!!