Konflikt na linii Iran-USA narasta! Zrobiło się gorąco, Teheran straszy "tajną bronią"

Według rzecznika irańskiego MSZ - Abbasa Musawiego, "[Iran] nie widzi obecnie perspektyw negocjacji z Ameryką. Iran nie przywiązuje wagi do słów; to, co jest dla nas istotne, to zmiana podejścia i zachowania".

Taki komentarz nawiązuje do wcześniejszej wypowiedzi prezydenta USA, Donalda Trumpa, w której stwierdził, że porozumienie pomiędzy USA a Iranem w sprawie jego programu nuklearnego jest możliwe: "Naprawdę wierzę, że Iran chciałby zawrzeć porozumienie i myślę, że to bardzo mądrze z ich strony i sądzę, że może do tego dojść".

Dodatkowo Trump miał zapewnić, że USA nie chce szkodzić Iranowi. Według niego chodzi tylko o to, żeby zapobiec wejściu Teheranu w posiadanie broni nuklearnej. 

"Terroryzm gospodarczy USA [nałożone sankcje] zadają narodowi irańskiemu ból i powodują napięcia w regionie. Jeśli nie jest to intencją Trumpa, to musi on działać, a nie mówić" - tak z kolei wypowiedź Trumpa podsumował minister spraw zagranicznych Iranu, Mohammad Dżawad Zarif. Dodał także, że Iran nie realizuje żadnego programu zbrojeń nuklearnych.

"Ameryka […] wysyła dwa okręty wojenne w ten region. Jeśli zrobią najmniejszą głupotę, wyślemy te statki na dno morza wraz z ich załogą i samolotami za pomocą dwóch pocisków lub dwóch sztuk nowej tajnej broni" - podkreślił gen. Morteza Korbani, doradca irańskiego dowództwa wojskowego.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7+1 =