Kolejny skandal po meczu Polska-Izrael! Padły oskarżenia o antysemityzm. To już przesada?

Nie milkną echa po poniedziałkowym meczu między Polską a Izraelem. Tym razem izraelski portal (wtórował mu w tym Tygodnik POLITYKA) oskarżył Polaków o antysemityzm... O co poszło?

PZPN na oficjalnym profilu na Facebooku określił zwycięstwo polskiej drużyny nad izraelską jako "pogrom". Zdaniem "Haaretz" użycie tego słowa było niestosowne, gdyż nawiązuje do... przemocy antysemickiej. "To obciążony termin, nawiązujący do stuleci masakr dokonywanych na Żydach w Polsce i całej Europie" - alarmują. 

Tygodnik POLITYKA również zabrał głos w tej sprawie, krytykując adminów facebookowego profilu. Pochwalono się również, iż "nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po ich publikacji".

Na oskarżenia błyskawicznie zareagował Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN. "Proszę nie doszukiwać się tu żadnych kontekstów. W meczach często używa się słowa pogrom. Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać w relacjach z meczów słowa spalony. Może to słowo było niezręczne, bo niepotrzebnie budzi – jak widać – takie emocje" - powiedział. 

 

(źródło izraelskie, polskie)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8-1 =

Opinie użytkowników

Paweł 14.06.2019 Odpowiedź 10 na 10!
Jan 14.06.2019 Dość pokazania Izraelowi. Uważają się nie wiem za co. A są takim samym krajem jak my. Czas aby nasz rząd otrząsnąć się z tego , tylko co w naszym rządzie to albo żyd albo Niemiec i dopóki tego nie wypełnimy nie bedzie u nas dobrze
Iknife 14.06.2019 Tak się zastanawiałem jaki będzie tym razem pretekst... No proszę jacy wrażliwi. Tylko że kiedy odwiedzają obozy śmierci jakoś tego nie widać. Drodzy... A sędzia..nic??
Jo 14.06.2019 Brawo za odpowiedz
Wiesław 13.06.2019 Zerwać stosunki dyplomatycznie z żydami czas najwyższy!!!
Logik 13.06.2019 Gdyby nasza drużyna przegrała 0-4 ,to słowa "pogrom Polaków " w izraelskich mediach byłby ok?
Darek 13.06.2019 "To obciążony termin, nawiązujący do stuleci masakr dokonywanych na Żydach w Polsce i całej Europie" To zdanie to jawny Antykomunizm-i Wielkie Bzdury!!! Żydzi prześladowani w Europie chronili się właśnie w Polsce od Stuleci!!! Niech autor zapozna się z historią Żydów w Polsce!
Edgar 13.06.2019 Rzygać mi się chce tą "poprawnością".
Pogrom 13.06.2019 Pogrom pogrom pogrom pogrom pogrom pogrom
Artur 13.06.2019 To tak samo jak używać słowa „spalony”-tez nie wypada?!masakra jakaś