Jak wygląda sytuacja z imigrantami w Calais dwa lata po demontażu dżungli?

Jak wygląda Calais dwa lata po demontażu "dżungli" (2016 r.)? Znacząco zmniejszyła się liczba imigrantów, a działalność portu mniej cierpi z powodu ich obecności.

Znak - "Zwolnij. Ryzyko pieszych i przeszkód na drodze" - każdy, kto zbliża się do Calais autostradą, nadal widzi tę wiadomość na podświetlanych znakach. Tekst ostrzega kierowcę, że może on spotkać pieszego idącego po drodze lub przymusowo hamować przez improwizowaną zaporę blokującą ciężarówki. Ryzyko wystąpienia tej sytuacji zmniejszyło się wraz ze spadkiem liczby wygnańców w Calais. 

Szacuje się, że obecnie znajduje się tam od 400 do 600 imigrantów.

W 2016 roku ich liczba wahała się od 8 000 do 10 000. To były czasy, gdy sporo imigrantów znajdowało się u bram miasta. Dziś ta liczba zmniejszyła się kilkunastokrotnie, jednakże w rzeczywistości nikt nie jest w stanie podać dokładnych danych, ponieważ ci ludzie często się przemieszczają między Calais, Paryżem i Belgią.

Poprawienie wizerunku miasta zajmie trochę czasu, ale Calais już chyba zana wsze pozostanie centrum migracji. Jak twierdzą mieszkańcy - „zawsze będziemy mieć imigrantów”.

(źródło).

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4×1 =

Opinie użytkowników

lewakitochoroba 12.01.2019 Po co w ogóle ich wpuszczają do Europy. Tyle lat tu są i co? Nadal to samo zachowanie. Nigdy się nie zasymiluja