Islam przejmuje hiszpańskie szkoły? W publicznych placówkach dzieci uczą się o Allahu

Hiszpania: w prawie całym kraju, w publicznych szkołach, dzieci uczą się o islamie.

Jedynie w czterech z siedemnastu hiszpańskich wspólnot autonomicznych islam nie jest przedmiotem nauczania - są to Galicja, Murcja, Kantabria oraz Kastylia-La Mancha. W środę naukę Koranu do szkół wprowadziły bowiem władze Balearów. 

Minister Edukacji w balearskim rządzie, Marti March, zawarł z Komisją Islamską umowę, zgodnie z którą "obie strony będą dążyć do tego, aby w roku akademickim 2020/21 lekcje religii islamskiej mogły być prowadzone w 10 ośrodkach edukacyjnych finansowanych ze środków publicznych”.  Pierwsze lekcje religii islamskiej rozpoczną się zatem w przyszłym roku, we wrześniu. 

Decyzję uzasadniono umożliwieniem dostępu do nauki na temat islamu wszystkim tym dzieciom, które wyznają takie przekonania. 

Jak podaje RMF FM, zaledwie kilka miesięcy temu - w kwietniu - lewicowe partie zażądały od rządu zerwania umów z Watykanem z 1979 roku. Zaapelowali wówczas m.in. o wycofanie religii ze szkół publicznych oraz prywatnych (dotowanych z państwowego budżetu) w celu zapewnienia "szkoły wolnej od indoktrynacji". 

(źródło 1, źródło 2)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7-4 =

Opinie użytkowników

Jankes 07.10.2019 Hiszpania to musi być jakiś dramat, pamiętam z czasów szkolnych że ludność tego kraju to 40 mln, dziś jest to niemal 50 mln.. Tyle mln naplywowych niczego dobrego nie wróży.