Iran wystrzelił rakiety! Szybka reakcja Unii Europejskiej

Unia Europejska w poniedziałek wyraziła "poważne zaniepokojenie" próbami rakiet balistycznych prowadzonych przez Iran.

Wezwała również Teheran do zaniechania działań, które tylko pogłębiają nieufność, a także destabilizują ten region. Jak podaje UE we wspólnym oświadczeniu: "Iran w dalszym ciągu podejmuje wysiłki zmierzające do zwiększenia zasięgu i precyzji pocisków, a także do zwiększenia liczby prób i startów".

Z kolei MSZ Iranu w odpowiedzi oświadczyło, że cały program rakietowy ma charakter "defensywny i odstraszający". Dodało również, że Iran nie ma potrzeby prowadzenia negocjacji w tej sprawie z innym państwami.

Unię Europejską niepokoi również zaangażowanie Iranu w rosnący konflikt na Bliskim Wschodzie oraz pomoc w Libanie i Syrii.

Dodatkowo, zwróciła uwagę na przestrzeganie praw kobiet oraz mniejszości, a także wezwała Iran do zakończenia konfliktu w Jemenie.

Irańskie MSZ oświadczyło również, że "wyraźne groźby wobec Islamskiej Republiki Iranu nie są ani konstruktywne, ani efektywne, ani pomocne, nie są również zgodne z bezpieczeństwem regionalnym i prawdziwymi interesami Europy. Podnoszenie takich bezpodstawnych i pustych oskarżeń w sytuacji gdy znane grupy terrorystyczne i przestępcze mają swobodę działania w Europie, nie jest konstruktywne na tym etapie i jest zgodne z celami wrogów, którzy chcą podważyć stosunki Iranu z Europą". 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9-4 =

Opinie użytkowników

RONINN 07.02.2019 JESYEM ZA IRANEM
Magda 07.02.2019 Nieźle.
sgfdfdsgfdgf 07.02.2019 Unię Europejską cos niepokoi czy moze NIEMCOW ???