Imigrant z Gwinei próbował zgwałcić studentkę. Teraz oskarża urzędników o rasizm

Hanower: 22 grudnia ubiegłego roku Lina Kolodochka została zaatakowana przez 28-letniego imigranta, Amadou B., który chciał ją zgwałcić. Kilka dni temu zapadł wyrok. 

Zgodnie z aktem oskarżenia, napastnik zaatakował swoją ofiarę wieczorem w pobliżu rampy na parkingu. Kobieta szła na spotkanie z przyjaciółmi i rozmawiała przez telefon, kiedy usłyszała wołanie "Baby, Baby, I need to f**k". Agresor pociągnął ją za ramię, wyrwał jej telefon z ręki i wciągnął w zaułek. Lina próbowała się wyrwać, jednak bezskutecznie. Zaproponowała mu także telefon i pieniądze w zamian za to, że ją wypuści. Zamiast tego Amadou B. zaczął całować ją w usta, szarpać i ściągać spodnie. Na szczęście krzyki dziewczyny zostały usłyszane przez przechodniów, którzy ruszyli jej na pomoc. 

Kiedy przyjechała policja, mężczyzna był do tego stopnia agresywny, że zaatakował policjantów - jednego z nich ugryzł w ramię, a dwóch uderzył w twarz. 

28-latek pochodzi z Gwinei i ubiegał się o azyl. Na sali sądowej zakrywał twarz i nie chciał być filmowany. Za pośrednictwem tłumacza przeprosił za swój czyn, jednak przyznał, że nic nie pamięta. Sąd skazał go na dwa lata i dwa miesiące więzienia. 

Co ciekawe, imigrant oskarżył urzędników o...rasizm. 

Jak wyznała kobieta, do dziś przeżywa traumę. "Kiedy zrobi się ciemno, boję się samotnie podróżować. Bardzo się przestraszyłam". Lina dodała także, że w wyniku traumatycznych zdarzeń ucierpiały jej studia. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3+3 =

Opinie użytkowników

P. 18.05.2019 Pracuję w Gwinei. Tutaj białego człowieka oskarża się za wszystko co tylko możliwe. Jeśli np. ukradną Ci laptopa i pójdziesz z tym na policję a oni jakimś cudem znajdą złodzieja to dostajesz taką listę opłat (transport więźnia, jego wyżywienie , sędziego , prokuratora... ) że odechciewa się nawet najdroższego laptopa.Gwonejczyk może Cię oskarżyć praktycznie o wszystko a ty jako biały nie masz nic do powiedzenia, bo każdy Twój argument jest bagatelozowany już na wstępie. Co innego jeśli Ty oskarżasz Gwinejczyka.... On zawsze jest niewinny a Ty zapewne jesteś niewyżytym rasistą, islamofobem i sam sobie wymyśl czym jeszcze. Nawet nie mając pewności co do twarzy i nie mając absolutnie żadnych dowodów wierzy się mu na słowo a Tobie człowiekowi z konkretnymi argumentami i dowodami pluje w twarz przy wszystkich. Tak więc jeśli ktoś powie, że w Polsce jest rasizm to niech się mocno popuka w główkę już przed samą myślą o tym bluźnierstwie!! Tu trzeba być i to przeżyć by docenić nasz wspaniały kraj, w którym mimo wszystkich znanych nam z życia codziennego patologii żyje się godnie. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć , że co jak co ale katolicy nie są tu w żaden sposób represjonowani i nikomu to nie przeszkadza mimo iż np. vis-à-vis meczetu jest kościół katolicki, w którym odprawiana jest msza. Czasami widzę jak dzieci muzłumańskie podchodzą do bramy w trakcie mszy i tańczą do śpiewanych pieśni. Nikt noe robo z tego problemu i to jest fajne. Pozdrawiam
Morti 18.05.2019 Karta "rasizm" wciąż mocna