Hinduski weterynarz zawinął lekarstwa w stronę książki, rozwścieczony tłum muzułmanów spalił mu klinikę

Pakistański weterynarz został oskarżony o bluźnierstwo po tym, jak posłużył się tekstem religijnym, jako papierem do pakowania. Do zdarzenia doszło w prowincji Sindh. Rozwścieczony tłum podpalił klinikę weterynaryjną oraz pobliskie lokale w akcie zemsty. Teraz nieświadomy popełnienia przestępstwa lekarz oczekuje na wyrok.

Hinduski weterynarz użył kilku stron podręcznika szkolnego do nauki Koranu do zapakowania leków przeznaczonych dla chorego. Kiedy klient ujrzał, iż na papierze do pakowania znajdują się treści związane z religią islamską, natychmiast zawiadomił policję. Specjalista błyskawicznie został ujęty i teraz prawdopodobnie czeka go więzienie. Przyznaje się on do zarzucanych mu czynów, jednak twierdzi, że nie zrobił tego z premedytacją. 

Rozwścieczeni mieszkańcy wioski postanowili splądrować oraz podpalić klinikę należącą do aresztowanego, przy okazji dewastując kilka sąsiadujących z lokalem sklepów, które były własnością jego hinduskich sąsiadów.
Pakistańskie służby porządkowe twierdzą, iż odpowiedzialni za zniszczenia i podpalenia ludzie również staną przed sądem.

W Pakistanie religią przodującą jest islam. Jednak z trudem próbują funkcjonować tam inne mniejszości wyznaniowe, w tym hinduizm. Prawo szariatu oraz obyczajowe jest tam bardzo rygorystycznie przestrzegane. Wszelkie przejawy bluźnienia przeciwko Allahowi są tam bardzo mocno piętnowane.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7+2 =

Opinie użytkowników

ggg 02.06.2019 Idiotów na świecie nie brakuje