Zrobią wszystko, aby dostać się do Europy. Znaleziono kolejnych nielegalnych imigrantów w ciężarówce-chłodni

Kolejna ciężarówka-chłodnia z nielegalnymi imigrantami na pokładzie została zatrzymana przez grecką policję. 41 osób pochodzenia afgańskiego usiłowało wjechać na teren Grecji przez granicę z Turcją.

W przeciwieństwie do tragicznego incydentu z Essex, wszyscy "pasażerowie na gapę" żyją, jednak 1/3 miała poważne problemy z oddychaniem, a siedmioro z nich musiało poddać się hospitalizacji.

Do zatrzymania doszło pod miastem Kasanti w północno-wschodniej Grecji. Kierowca pojazdu to 40-letni Gruzin, który został już aresztowany.

Mężczyzna wraz z niewymagającymi leczenia obywatelami Afganistanu, zostali przewiezieni na pobliski posterunek policji, gdzie ustalana jest ich tożsamość i zbierane są zeznania.

Służby zainteresowały się transportem w związku z awaryjnym postojem, spowodowanym uszkodzonym układem chłodzenia ciężarówki. To właśnie wtedy funkcjonariusze postanowili przeprowadzić rutynową kontrolę. 

Eksperci przewidują, że nielegalni imigranci obecni w naczepie pojazdu przeżyli tylko dlatego, że kierowca nie wyłączył chłodni, która pozwalała na nikły dopływ powietrza do wnętrza metalowej puszki.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7-4 =