Francja: Walkę z niesubordynacją muzułmanów podjęli... nudyści! Nietypowa akcja na jedynym z basenów

Problem noszenia burkini to temat powracający we Francji każdego lata. Tym razem w nieco groteskowym stylu. We francuskim mieście Grenoble stowarzyszenie muzułmańskie postanowiło zorganizować akcję happeningową, podczas której muzułmanki miały kąpać się w tradycyjnych islamskich szatach, mimo braku pozwolenia władz pływalni. Ta "akcja społecznego nieposłuszeństwa" wymusić miała zmianę regulaminu, który według organizatorów dyskryminuje muzułmanki. W odpowiedzi na roszczenia wyznawców Allaha, wystąpili nudyści.

Burkini uznawane jest za odzież wierzchnią, niedozwoloną podczas kąpieli w basenie, ze względów higienicznych oraz bezpieczeństwa. Jednak słuszności przepisów zabraniających wodnych przyjemności w tym stroju nie rozumieją muzułmanie. Co roku walczą oni o prawo do pływania w publicznych, zamkniętych zbiornikach kobiet - od stóp do głów odzianych właśnie we wspomnianą wyżej odzież.

W tym roku odpowiedź na nielegalną akcję muzułmanów przygotowali nudyści. Skoro wyznawcy Allaha czuli się dyskryminowani ze względu na procedury obowiązujące na pływalniach, wielbiciele nagości postanowili sparaliżować protest islamistów własną akcją, podczas której na terenie basenu przebywali kompletnie nadzy. Co najciekawsze, inicjatywa ta była pomysłem władz basenu w Grenoble, skierowanym do nudystów w formie "propozycji".

Strój, w którym wystąpili (a raczej jego brak) żartobliwie określony został mianem "nurkini".

Kąpiel bez żadnego ubrania również jest niedozwolona i niezgodna z przepisami BHP obowiązującymi na terenie pływalni. Jednak organizatorzy tego kontr-happeningu twierdzą, iż być może dzięki temu śmiałemu pomysłowi muzułmanie zrozumieją, iż nie są jedyną grupą, która musi dostosować się do przepisów obowiązujących w niektórych instytucjach.

Walka o burkini to nie jedyny przykład niedostosowania się do zasad świeckich państw europejskich przez przybyszów z Bliskiego Wschodu. Jak na razie w walce o wolność swoich przekonań muzułmanie są nieugięci, nawet jeżeli w grę wchodzą przepisy sanitarne, czy wolność innych ludzi. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4×1 =

Opinie użytkowników

Queen 30.06.2019 Zrobić z nimi to co muzułmanie robią z chrześcijanami u siebie!
123 29.06.2019 xD
Achmet Al Zdzira 29.06.2019 Po co mieliby ustępować? Jedno, dwa pokolenia i oni będą ustalać prawo. Jak wygląda życie pod okupacją islamską można zapytać Greków i Bułgarów. Niech się Francuzi przyzwyczajają.
Muzlumanin 28.06.2019 Poleca glowy