Francuski islamski duchowny przemycił dziesiątki nielegalnych imigrantów! Poniesie za to karę...

Niedawno francuski sąd skazał 39-letniego, islamskiego duchownego, który brał czynny udział w organizowaniu kanałów przerzutu dla nielegalnych imigrantów. Dzięki pomocy obywatela Iranu do Anglii przedostało się co najmniej kilkadziesiąt osób.

Dochodzenie francuskiej policji rozpoczęło się w marcu tego roku, po tym, jak funkcjonariusze policji na plaży znaleźli porzucone kamizelki ratunkowe, części garderoby oraz ponton. Śledztwo doprowadziło prosto do 39-letniego arabskiego przewodnika duchowego.

Imam został aresztowany w kwietniu. Kiedy policjanci weszli do jego domu, po przeszukaniu znaleźli dwie kolejne łodzie, trzy zbiorniki zaburtowe, a także kamizelki ratunkowe. Człowiek ten przyznał się do dostarczenia siedmiu łodzi, które transportowały imigrantów. Przestępstwa dopuścił się z pomocą 29-letniego Senegalczyka, który również stanął przed wymiarem sprawiedliwości jako współoskarżony. W toku czynności wyjaśniających wyszło na jaw, iż muzułmanie pozostawali w stałym kontakcie z gangami handlującymi żywym towarem. Irańczyk oraz jego pomocnik otrzymali za swój wkład w szmuglowanie imigrantów sporą sumę pieniędzy.

Teraz mężczyzna został skazany na 9 miesięcy więzienia, a także otrzymał trzyletni zakaz odwiedzania miejsc, przez które szmuglowano ludzi, czyli Nord i Calais.

Przestępcy tłumaczą się tym, że nie zdawali sobie sprawy z tego, z kim współpracują. Przed sądem wyrażali skruchę, jednak francuski wymiar sprawiedliwości jasno określił tłumaczenia mężczyzn jako niemające związku z rzeczywistością.

Francuskie media nie podają danych osobowych przestępcy arabskiego pochodzenia, donoszą natomiast o tym, iż 39-letni duchowny zemdlał w trakcie ogłoszenia wyroku skazującego. Nie spodziewał się, że jego tłumaczenia i próby oszukania sędziów spełzną na niczym.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9-2 =