Feministyczny marsz odwołany. Powód? Zbyt dużo białych uczestników

Kalifornijskie feministki podjęły decyzję o odwołaniu Eureka Women’s March, który miał mieć miejsce 19 stycznia 2019 roku. Powody zawieszenia marszu, są dość kontrowersyjne. Jak stwierdziły osoby odpowiedzialne za planowanie imprezy, zbyt mało czarnoskórych osób zadeklarowało chęć udziału.


Demonstracja wraz z pochodem miała odbyć się w drugą rocznicę waszyngtońskiego marszu środowisk feministycznych, przeciwko prezydenturze Donalda Trumpa. Jak podają organizatorzy, powodem odwołania przedsięwzięcia, była zbyt mała liczba czarnoskórych uczestników marszu. Lewicowe środowiska powiązane z kalifornijskimi feministkami tłumaczą swoją decyzję "brakiem reprezentacji różnych punktów widzenia w ich wspólnocie”. Dlatego właśnie całe wydarzenie przeniesiono na marzec, licząc, że do tego czasu zgłosi się więcej osób, reprezentujących różne grupy. Należy dodać, iż ok. 80% mieszkańców miasta hrabstwa Humboldt w Kalifornii, to przedstawiciele rady białej, więc raczej nie zanosi się, aby do marca miało się to zmienić.

Czyżby nawet w obliczu wspólnych dla feministek idei, poprawność polityczna i źle rozumiana tolerancja powinny rozgraniczać społeczeństwo na czarne i białe? Czy tak rozumiana równość nie jest zachowaniem rasistowskim? Odpowiedzi na te pytania pozostawiamy do rozważenia Wam, drodzy czytelnicy.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8-4 =

Opinie użytkowników

johann 05.01.2019 same lewactwo sie zalatwi byl rzym a teraz bedzie krym!!!!!!!