To badanie wywołało panikę w środowisku LGBT! Co grozi dzieciom wychowywanym przez pary jednopłciowe?

Dzieci wychowywane w rodzinach jednopłciowych radzą sobie gorzej? Istnieje wiele stanowisk w tej sprawie. Pomimo usilnych prób forsowania takiego modelu rodziny przez środowiska LGBT, badania stawiają sprawę jasno. Naukowcy udowodnili, że dorośli, których wychowywali rodzice tej samej płci, radzą sobie w życiu gorzej.

Badania amerykańskiego naukowca Marka Regnerusa z 2012 roku, opublikowane w renomowanym piśmie Social Science Research, nie pozostawiają w tej sprawie złudzeń. Przeprowadzono je na grupie 3 tys. losowo wybranych dorosłych Amerykanów. Wśród grupy osób wychowywanych w rodzinach jednopłciowych teksańscy uczeni odkryli aż 24 rodzaje negatywnych skutków wychowania przez pary homoseksualne. Około 36% badanych dzieci lesbijek i gejów miewało myśli samobójcze, podczas kiedy tylko 5% dzieci par heteroseksualnych miało objawy takie same objawy.

24% dzieci wychowywanych przez lesbijki oraz 20% pociech wychowywanych przez parę mężczyzn ma trudności w znalezieniu pracy. W przypadku rodzin, w których obecni są rodzice różnych płci, na bezrobociu znajdowało się tylko 8%. Część z badanych osób adoptowanych przez pary homoseksualne było ofiarami „złego dotyku” (23%), za sprawą rodzica, bądź partnera rodzica. Znaczny procent z nich w młodzieńczym wieku zmuszanych było do podejmowania czynności seksualnych wbrew ich woli. W trakcie testów dowiedziono, że w dorosłym życiu dużo lepiej radzą sobie osoby, które rozwijały się w stabilnych i tradycyjnych rodzinach. Różnice w wychowaniu widoczne są w relacjach międzyludzkich tych osób. Według badań dorosłe dzieci gejów i lesbijek są bardziej skłonne do zdrady w związku. Bardzo duża część z nich korzystała z porad psychoterapeutów. Aż 71% tych ludzi określało siebie jako całkowicie heteroseksualnych. W związku z tym bardzo często ubolewali oni z powodu braku wiedzy na temat tradycyjnego modelu rodziny, który chcieliby w przyszłości stworzyć. Rzadziej niż dzieci par heteroseksualnych udaje im się zdobyć wyższe wykształcenie. Bardzo często pojawia się u nich kryzys tożsamości płciowej, szczególnie wśród synów lesbijek i córek gejów, które nie mają skąd czerpać wzorców. Ludzie ci uskarżają się na brak zrozumienia dla swoich problemów oraz brak zaufania do rodziców w kwestiach intymnych. Wstydzą się rozmawiać o swoich problemach z rodzicami z racji na odmienność płci.

Dzieci par homoseksualnych bardzo często narażone są na szykanowanie ze strony rówieśników, czy sąsiadów. Z powodu orientacji seksualnej swoich rodziców są one napiętnowane, co rzutuje potem na ich kontakty międzyludzkie. Brytyjscy naukowcy również są co do tego zgodni. Według ich opinii dzieci par homoseksualnych 2 razy częściej cierpią na zaburzenia emocjonalne niż ich rówieśnicy z tradycyjnych domów.

Badania australijskich naukowców przeczą temu stwierdzeniu. Uczeni, którzy przeprowadzili tam badania, twierdzą, że dzieci wychowywane w związkach homoseksualnych są zdrowsze nie tylko fizyczne, ale i psychicznie od tych pochodzących z tradycyjnie pojmowanych modeli rodziny. Argumentacja australijskich badaczy może zostać uznana za błędną, ponieważ nie wzięli oni pod uwagę tego, czy dzieci dorastające pod opieką taty i mamy nie pochodziły z rodzin patologicznych lub dysfunkcyjnych. Wszystkie poddane badaniu rodziny homoseksualne, były natomiast starannie wyselekcjonowane. Dlatego pojawiły się zarzuty, że wyniki testów są tendencyjne i nie są obiektywne.

(źródło

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

1×7 =

Opinie użytkowników

Joanna 12.02.2019 ponizej stwierdza sie ze teksanczycy sa wszyscy homofobami. To przeloz to na POlsce. Czy w PL sa same homofoby ? wsrod naukowcow, w duzych miastach wlasnie lewica dominuje, na wswzytskich uniwesytetach jest homo I lewico propaganda. Wlasnie jesli taki wynik byl na uniwersytetach , wsrod ludzi nauki wiec pewnie wyniki byly I tak zanizone .
JA 11.02.2019 Zboczency nie powinni wychowywac dzieci!!!
Adam 10.02.2019 Teksas to chyba najbardziej homofobiczny stan w Stanach Zjednoczonych. To trochę jakby badać zadowolenie z życia gejów w Arabii Saudyjskiej. Moim zdaniem oba badania są zmanipulowane, tylko jedno w jedną, a drugie w drugą stronę.
Kuba 10.02.2019 potrzebuje tytułu pracy o której mówicie, albo chociaż nazwisko autorów, bo samo "Amerykańscy naukowcy" to po prostu za mało.