Posłanka chce zakazać nadawania obywatelstwa imigrantom z muzułmańskich krajów! Liczby mówią wszystko

Mette Thiesen, duńska posłanka narodowo-konserwatywnej partii Nowa Prawica (Nye Borgerlige), wypowiedziała się na temat nadawania obywatelstwa uchodźcom z krajów, które są w większości muzułmańskie.

"W nowym kodeksie cywilnym głosowalibyśmy za odmową nadania obywatelstwa duńskiego osobom pochodzącym z krajów opartych na wartościach muzułmańskich. [...] Widzimy, że grupy te są nadmiernie reprezentowane w statystykach kryminalnych i nie chcemy im nadawać obywatelstwa duńskiego. Należy również pamiętać, że prawo do obywatelstwa duńskiego nie jest obowiązkowe. Możemy nadawać obywatelstwo tylko tym, którzy naszym zdaniem przyniosą korzyść Danii i którzy cenią duńskie wartości oraz nie popełniają przestępstw".

Pośród krajów pochodzenia, które miałyby spotkać się z zakazem otrzymania duńskiego obywatelstwa, posłanka wymieniła: Irak, Afganistan, Iran, Maroko, Pakistan, Somalię, Liban, Syrię oraz Turcję.

Thiesen wskazanie właśnie tych dziewięciu krajów tłumaczy tym, że "[...] męscy potomkowie imigrantów z tych muzułmańskich krajów są dwa razy częściej sprawcami przestępstw niż mężczyźni w ogóle. Jednocześnie widzimy, że stopa zatrudnienia tych potomków jest do 25 punktów procentowych niższa niż w przypadku Duńczyków. Liczby pokazują, że mamy złe doświadczenia z tymi grupami".

Dunka dodała także, że wszyscy cudzoziemcy muszą sami się utrzymywać, a po popełnieniu przestępstwa mają zostać wydaleni z kraju już po pierwszym wyroku.

Swój pomysł posłanka przedstawiła najpierw na portalu społecznościowym "Facebook", a następnie wypowiedziała się na ten temat w wywiadzie dla gazety "Berlingske". Posłanka dodała również, że zakaz uzyskania obywatelstwa mógłby dotyczyć także chrześcijan, pochodzących z krajów, gdzie większość stanowią muzułmanie. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

2×5 =

Opinie użytkowników

Ireneusz 29.09.2019 Rozsądne podejście.
Grabek 27.09.2019 Zaraz ją o dyskryminację oskarżą...
Japa 20.09.2019 Ok