Dramatyczne zdjęcia. Atak terrorystyczny na siedzibę MSZ w Libii

Trzech zamachowców zaatakowało we wtorkowy poranek siedzibę MSZ w stolicy Libii - Trypolisie. Napastnicy najpierw zdetonowali ładunek wybuchowy w samochodzie, a następnie otworzyli ogień w kierunku gmachu ministerstwa. Lokalne media podają, że odpowiedzialnymi za zamach są bojownicy ISIS. 

W wyniku silnej eksplozji uszkodzone zostały nie tylko samochody, ale również pobliskie budynki. Dwóm zamachowcom udało się wedrzeć do środka budynku MSZ, gdzie wysadzili się w powietrze. nich zdołało wedrzeć się do środka, gdzie wysadzili się w powietrze. Ochrona ministerstwa zastrzeliła trzeciego napastnika. 

Libijski resort poinformował, że oprócz napastników zginęły trzy osoby, a co najmniej 21 zostało rannych. Tożsamości napastników na razie nie są znane. 

Przypomnijmy, że Libia pogrążona jest w chaosie od 2011 roku, kiedy w wyniku powstania zastrzelony został dyktator Muammar Kadafi. Jak podkreśla szef libijskiego MSZ, sytuacja w kraju stwarza korzystne warunki do działania m.in. Państwu Islamskiemu (IS). 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9-3 =