Dalszy ciąg sporu między Rusin a Klepacką. Lewicowe środowiska apelują o wyrzucenie mistrzyni z kadry!

Kilka dni temu Internet obiegło nagranie awantury pomiędzy Zofią Klepacką a Kingą Rusin (poszło o krytykę LGBT). Dziś mistrzyni świata w windsurfingu odniosła się do całej sprawy. 

"Usłyszałam krzyki w moim kierunku, podeszłam i włączyłam kamerę. Okazało się, że krzyczała do mnie prezenterka komercyjnej stacji. Zabrakło jej szacunku do drugiego człowieka. Pomimo tego, jakie kto ma poglądy, powinien mieć szacunek" - skomentowała Klepacka na antenie TVP Info. "Jestem sportowcem, mamą dwójką dzieci i obywatelem przede wszystkimi, i tak samo mam prawo mieć swoje poglądy, tak jak każdy inny" – podkreśliła.

Głos w sprawie zabrało wiele osób, w tym m.in. Damian Maliszewski, dziennikarz natemat.pl, który zaapelował o wyrzucenie mistrzyni z kadry:

"W imieniu swoim, a także w imieniu tysięcy Polaków, których godność od wielu miesięcy deptana jest przez Panią Zofię Klepacką, sportowczynię, reprezentantkę Polski, olimpijkę, członkinię PZŻ, zwracam się do Pana publicznie z apelem o odwołanie Pani Zofii Klepackiej z kadry narodowej PZŻ. Olimpijka, jako członkini tego związku, członkini kadry narodowej, używając agresywnego tonu, kontrowersyjnego języka, od dawna uderza w osoby homoseksualne, biseksualne i transpłciowe, których w sporcie nie brakuje" - napisał. 

Na facebookowym profilu polskiej mistrzyni wylała się fala hejtu. "Jesteś żałosna dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła bo przynosisz wstyd" - napisał Borys Szyc. 

(źródło

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4+1 =

Opinie użytkowników

Andy 29.05.2019 Tak trzymac a frajerami sie nie przejmowac
kert 29.05.2019 Tomasz!gdzie Ty to masz-rozum znaczy sie-tak to jest jak tmusiowi spadnie cegła na głowe w drewnianym kościele - a pani zosia jaka jest koń widzi-chyba nie szczęścia do ludzi !
Janek 29.05.2019 Przepraszam a kim jest ta Pani Klepacka?
Paweł 29.05.2019 Borys zamknij się
lesiuf 29.05.2019 Jeszce nie tak dawno temu aktorom nie chciano nawet wynajmować mieszkań bo każdy wiedział , że to środowisko to same k..y i p...y, a teraz komedianci uważają się za elyty i chcą pouczać Polaków.
Fucck LGBT 29.05.2019 Szyc to alkoholik więc nie ma się czym przejmować, a Rusin jest znana z tego że była żona Lisa, też nikogo..... Pozdrawiam Zofie, tak trzymać....
Jarek 28.05.2019 Szyc. Przeanalizuj swoje postępu ż przeszłości i zamilcz
MICHNIK 28.05.2019 A kto to jest w ogóle ten Szyc ?
Tomasz 28.05.2019 Pani Zofio jest pani chlubą Polski i Polaków za panią stoimy my ludzie co myślą podobnie jak pani i wcale nie jesteśmy w Mniejszości .Pogarda tych ludzi jest tak wielka że łapią się wszystkiego jak kundel dużo szczeka a mało robi .Wstyd i hańba dla tych co się mniemają demokratami .Jeszcze raz pozdrawiam Panią z całego serca
Ewa 28.05.2019 Radzę p.Rusin przejść na wcześniejszą emeryturę i żyć z 500 plus
MARIUSZ 28.05.2019 SŁOWA POPARCIA DLA NASZEJ MISTRZYNI