Czy powstanie koalicja państw przyjmujących imigrantów? Stanowcza reakcja Kurza: "Rozmawiamy o pomysłach, które okazały się niewykonalne"

Ze strony szefa niemieckiej dyplomacji, Heiko Maas'a, wyszła propozycja utworzenia wewnątrz UE koalicji pomiędzy państwami, które byłyby gotowe do przyjmowania uchodźców.

"Musimy posunąć się do przodu razem z tymi państwami członkowskimi, które są gotowe do przyjmowania uchodźców, wszyscy pozostali są zaproszeni do uczestnictwa w tym projekcie" - poinformował w rozmowie z grupą medialną "Deutschland". Co ciekawe, minister dodał, że Niemcy są w stanie zagwarantować przyjmowanie stałej grupy uchodźców.

Propozycja koalicji nie spodobała się byłemu kanclerzowi Austrii, Sebastianowi Kurzowi: "Ponownie zaczynamy rozmawiać o pomysłach z 2015 roku, które okazały się niewykonalne". Tym samym Kurz przypomniał o podobnym podziale uchodźców pomiędzy państwami, który zawiódł.

Według Kurza pomoc uchodźcom może polegać m.in. na umożliwianiu im powrotu do kraju pochodzenia, bądź kraju tranzytowego, czy pomocy w rozwoju gospodarczym krajów afrykańskich. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8-2 =

Opinie użytkowników

Bjj 18.07.2019 Kolejnych chcą przyjmować? W końcu nikt w tej Afryce nie zostanie.