Czy ISIS znów uderzy? Nowy przerażający raport

Brytyjska gazeta The Sun przestrzega przed ponowną mobilizacją sił Państwa Islamskiego. Powołują się oni na nowy raport instytutu Studiów Wojny w Waszyngtonie. Według twórców dokumentu istnieje możliwość, iż ISIS powróci i odrodzi się z jeszcze większą siłą.

Ponowne uderzenie islamistów jest możliwe dzięki uśpionym komórkom terrorystycznym rozsianym po całym świecie oraz milionom zwolenników IS ukrytym przed przeciwnikami. Z raportu wynika, iż Państwo Islamskie skrupulatnie odzyskuje władzę w Iraku.

Kiedy Europa i USA świętują pozorne zwycięstwo nad bezwzględnymi przestępcami i boryka się z wywołanym przez nich kryzysem imigracyjnym, ISIS po cichu rośnie w siłę. Bojownicy systematycznie eliminują przywódców wsi i cywilów, którzy sympatyzują z siłami przeciwników Kalifatu. Dżihadyści narzucają podatki na miejscową ludność, aby powiększyć środki finansowe umożliwiające wielki powrót i dalszą terrorystyczną działalność.

Siły ISIS, mimo że osłabione, nie zostały ostatecznie pokonane. Terroryści rozproszyli się po to, aby zebrać siły na kolejne ataki i uśpić czujność wrogów ich fanatycznego reżimu. Stworzyli globalną sieć finansową, która dostarczać ma na broń oraz inne zasoby. Według raportu posiadają oni również bardzo dobrze dopracowaną logistycznie sieć tuneli, skrytek i infrastrukturę, która umożliwi im ponowne rozpoczęcie wojny. 

Waszyngtońscy specjaliści informują, że redukcja sił zachodnich na terenach szczególnego zagrożenia, pozwoli terrorystom na regenerację sił i przygotowanie wojny do wejścia w nową jeszcze straszniejszą fazę.

Czy powinniśmy się bać? Czekamy na wasze opinie.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8-2 =

Opinie użytkowników

123 05.07.2019 Pewien general kiedys powiedzial ze wrog dopiero wtedy przestanie walczyc gdy zostanie wybity do nogi. Do ostatniego. Na smierc.