Co Polki myślą o małżeństwie z muzułmaninem? Mnóstwo plusów, a co z minusami?

Portal Weekend Gazeta.pl opublikował opowieść o Polkach, które wyszły za mąż za muzułmanów i żyją w muzułmańskich krajach. Kobiety opowiadają o tym, co uwiera je w Polsce i w religii katolickiej, a co cenią w islamie. 

Ola islamem zainteresowała się dzięki koleżance Latifi. Usłyszała od niej: "Dżihad, to bycie dobrym człowiekiem". Wspomina, że kiedy w wieku 19 lat przeszła na islam, odwróciło się od niej wiele koleżanek.

Marta przeszła na islam jeszcze przed ślubem. Jak wspomina, wychowana była w bardzo religijnej rodzinie. "Chodziłam do katolickiego liceum, a potem studiowałam na katolickiej uczelni. Ale miałam wiele wątpliwości co do katolicyzmu, jednak nikt nie potrafił odpowiedzieć na moje pytania [...] Okazało się, że islam bardzo jasno mówi, co jest dobre, a co złe. I nie ma w tej religii pośredników między mną a Bogiem. To bardziej intymna relacja". 

Jej zdaniem Polacy myślą stereotypem, że Egipcjanie nie są dobrymi mężami, a jak podkreśla, polskie turystki zapracowały sobie na opinię "łatwych".

Aniela na islam przeszła w wieku 16 lat, trzy lata po tym jak wróciła z wakacji w Egipcie. Polacy nie okazali się jednak wystarczająco tolerancyjni. Jak wspomina, kiedy wyszła z domu w hidżabie, to dwóch chłopaków zaczęło ją gonić. "Biegli za mną przez park i krzyczeli, że mnie zaj***bią". Na pytanie, dlaczego nosi chustkę odpowiada, że przypomina jej o tym, żeby być lepszym człowiekiem. 

Kobiety zauważają wiele plusów, co jednak z minusami? "Najbardziej denerwuje mnie, że tu nie wychowuje się dzieci, a je hoduje" - wspomina Aniela, dodając, że dzieci często jedzą tu czipsy i piją z brudnych butelek. 

cały wywiad. 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3+3 =

Opinie użytkowników

Karolina 07.07.2019 te Panie chyba wzrastały na bardzo złych wzorcach ... to nie chodzi o religie
drk48 06.07.2019 Żałosna próba wybielenia islamu i jednocześnie oczernienia katolicyzmu. Czy żydzi z tej gazety naprawdę myślą, że jak muzułmanie przyjdą to ich oszczędzą? Przecież żyd dla muzułmanina to gorzej niż pies.
xXx 06.07.2019 "Dżihad, to bycie dobrym człowiekiem". hahaah
Afg 14.05.2019 Ludzie przeciez to kpiny kobiety Muzłumańskie nie maja zycia chodza w workach na smieci tylko odsloniete oczy maja. Sa bite przez psełdo mężów. Nikt nie pisze ze ci kolesie maja po 4-5 żon i czesto po 9 dzieci albo wiecej. Ze zamiast swojej zony wola Koze tak najpierw ja pie..... a pozniej ze skóry zrobi kurtkę a reszte zje. Faktycznie super sprawa z ta religia. Widac naszym kobieta w PL brakuje tego by byc bita i poniżaną (oczywiscie tylko jakiejs małej czesci) Bo przecież mamy sliczne i rozsadne kobiety w naszym kraju. Pozdrawiam te NORMALNE POLKI
lzk1410 13.05.2019 Żałosna propaganda. Przecież to oczywiste że jeśli wyszła za muzułmanina i ma z nim dzieci i przeszła na islam to nie będzie islamu krytykować i wytykać minusów.
Zoska 13.05.2019 Żal mi ich
Kacper Jankowski 12.05.2019 Widać nie wiedzą co ich sekta mówi o kobietach, ilości żon, pedofilu mahomecie. Takie osoby nie są zbyt inteligentne skoro prostych rzeczy nie widza.
Over 12.05.2019 Mnie to poprostu przeraza...
ggg 12.05.2019 Zapomniały dodać , że te jasne mówienie jest dualistyczne , tak jak cały Koran...
Dan 12.05.2019 Hahaha
Amin 11.05.2019 Zenujay wywiad, infantylny plytki