Co Polki myślą o małżeństwie z muzułmaninem? Mnóstwo plusów, a co z minusami?

Portal Weekend Gazeta.pl opublikował opowieść o Polkach, które wyszły za mąż za muzułmanów i żyją w muzułmańskich krajach. Kobiety opowiadają o tym, co uwiera je w Polsce i w religii katolickiej, a co cenią w islamie. 

Ola islamem zainteresowała się dzięki koleżance Latifi. Usłyszała od niej: "Dżihad, to bycie dobrym człowiekiem". Wspomina, że kiedy w wieku 19 lat przeszła na islam, odwróciło się od niej wiele koleżanek.

Marta przeszła na islam jeszcze przed ślubem. Jak wspomina, wychowana była w bardzo religijnej rodzinie. "Chodziłam do katolickiego liceum, a potem studiowałam na katolickiej uczelni. Ale miałam wiele wątpliwości co do katolicyzmu, jednak nikt nie potrafił odpowiedzieć na moje pytania [...] Okazało się, że islam bardzo jasno mówi, co jest dobre, a co złe. I nie ma w tej religii pośredników między mną a Bogiem. To bardziej intymna relacja". 

Jej zdaniem Polacy myślą stereotypem, że Egipcjanie nie są dobrymi mężami, a jak podkreśla, polskie turystki zapracowały sobie na opinię "łatwych".

Aniela na islam przeszła w wieku 16 lat, trzy lata po tym jak wróciła z wakacji w Egipcie. Polacy nie okazali się jednak wystarczająco tolerancyjni. Jak wspomina, kiedy wyszła z domu w hidżabie, to dwóch chłopaków zaczęło ją gonić. "Biegli za mną przez park i krzyczeli, że mnie zaj***bią". Na pytanie, dlaczego nosi chustkę odpowiada, że przypomina jej o tym, żeby być lepszym człowiekiem. 

Kobiety zauważają wiele plusów, co jednak z minusami? "Najbardziej denerwuje mnie, że tu nie wychowuje się dzieci, a je hoduje" - wspomina Aniela, dodając, że dzieci często jedzą tu czipsy i piją z brudnych butelek. 

cały wywiad. 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7-4 =

Opinie użytkowników

Afg 14.05.2019 Ludzie przeciez to kpiny kobiety Muzłumańskie nie maja zycia chodza w workach na smieci tylko odsloniete oczy maja. Sa bite przez psełdo mężów. Nikt nie pisze ze ci kolesie maja po 4-5 żon i czesto po 9 dzieci albo wiecej. Ze zamiast swojej zony wola Koze tak najpierw ja pie..... a pozniej ze skóry zrobi kurtkę a reszte zje. Faktycznie super sprawa z ta religia. Widac naszym kobieta w PL brakuje tego by byc bita i poniżaną (oczywiscie tylko jakiejs małej czesci) Bo przecież mamy sliczne i rozsadne kobiety w naszym kraju. Pozdrawiam te NORMALNE POLKI
lzk1410 13.05.2019 Żałosna propaganda. Przecież to oczywiste że jeśli wyszła za muzułmanina i ma z nim dzieci i przeszła na islam to nie będzie islamu krytykować i wytykać minusów.
Zoska 13.05.2019 Żal mi ich
Kacper Jankowski 12.05.2019 Widać nie wiedzą co ich sekta mówi o kobietach, ilości żon, pedofilu mahomecie. Takie osoby nie są zbyt inteligentne skoro prostych rzeczy nie widza.
Over 12.05.2019 Mnie to poprostu przeraza...
ggg 12.05.2019 Zapomniały dodać , że te jasne mówienie jest dualistyczne , tak jak cały Koran...
Dan 12.05.2019 Hahaha
Amin 11.05.2019 Zenujay wywiad, infantylny plytki