Chińczycy sterylizują muzułmańskie kobiety?! "To tak, jakbyśmy byli tylko kawałkiem mięsa"

Tysiące ujgurskich muzułmanek miało zostać poddanych sterylizacji w obozach dla internowanych mniejszości etnicznych i religijnych w Chinach.

Według byłych więźniarek, kobietom zostały podane zastrzyki, po których stały się bezpłodne. "Musiałyśmy wystawić ręce przez mały otwór w drzwiach. Wkrótce zdałyśmy sobie sprawę, że po tych zastrzykach nie dostałyśmy już miesiączki" - powiedziała w rozmowie z "France24" Gulbahar Jalilova.

Kobieta miała być przez rok przetrzymywana w niewielkiej celi wraz z 50 innymi osobami. "To tak, jakbyśmy byli tylko kawałkiem mięsa" - wyznała. 

Inna muzułmanka, Mehrigul Tursun, potwierdziła te słowa - w 2017 roku przebywała w ośrodku dla internowanych, gdzie podawano jej nieznane narkotyki oraz zastrzyki. Później lekarze w USA powiedzieli jej, że została wysterylizowana. 

Według ONZ, w chińskich obozach może przebywać nawet około miliona osób. Mówi się, że służą "ludobójstwu kulturowemu" - muzułmanie mają być torturowani i zmuszani do jedzenia wieprzowiny, a także uczęszczania na lekcje reedukacji politycznej. Chiński rząd zaprzeczył zarzutom o nadużycia, a same ośrodki opisał jako "szkoły z internatem, oferujące szkolenie zawodowe". 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7×2 =

Opinie użytkowników

dajana3 26.08.2019 Bo sie mnoza jak szarancza.
123 21.08.2019 Wiedza co robia. Brutalne to i niehumanitarne ale to jedyna droga i najlepsza metoda. Moze powinnismy isc w slady Chinczykow?
Czytelnik 21.08.2019 Gdyby tak sterylizowali wszystkich imigrantów w Europie to migracja w mig by się skończyła.
Tak 20.08.2019 Tak powino się robić w całej Europie pom