Brutalne morderstwo turystek w Maroku: nowe fakty w sprawie

Zgodnie z treścią oświadczenia wystosowanego przez prokuraturę generalną Maroka, osób zamieszanych w krwawą zbrodnię na Europejkach było znacznie więcej, niż wydawało się na początku śledztwa. W związku z tragicznym incydentem zatrzymano już grupę 20 osób.

W niedzielę, 30.12.2018, zarzuty usłyszało 15 osób związanych z zabójstwem skandynawskich turystek. Przypomnijmy, że doszło do niego w połowie grudnia na popularnym szlaku turystycznym w górach Atlas. 24-letnia Louisa Vesterager z Danii i 28-letnia Maren Ueland z Norwegii rozbiły namiot w odludnym miejscu, gdzie zginęły z rąk czterech mężczyzn, którzy zaledwie trzy dni wcześniej złożyli przysięgę wierności Państwu Islamskiemu.

 

Łącznie w sprawie morderstwa tamtejsze organy ścigania zatrzymały już 20 osób. 15 z nich postawiono zarzuty, m.in. utworzenia grupy przestępczej w celu popełnienia zbrodni i aktów terroru o charakterze religijnym, a także nawoływania do terroryzmu oraz dokonania morderstwa z premedytacją. Pewne jest, iż 4 głównych podejrzanych, bezpośrednio biorących udział w torturowaniu i dekapitacji kobiet, należało do organizacji terrorystycznej inspirowanej założeniami i ideologią Państwa Islamskiego. W toku śledztwa okazało się, że nie mieli oni jednak bezpośredniego kontaktu z przywódcami ISIS w Syrii, czy w Iraku.


Wyniki dochodzenia jasno wskazują, że mimo starań i usilnego wprowadzania środków ostrożności, ideologia ISIS rośnie w siłę, powodując samowolne tworzenie się nowych organizacji terrorystycznych, działających na całym świecie.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8-4 =

Opinie użytkowników

Magda 11.01.2019 Na ideologii ISIS ?
Wiem 10.01.2019 Szczerze powiedziawszy patrząc na to jak poprawna politycznie i tolerancyjna jest cała Skandynawia, te dziewczyny faktycznie mogły nie mieć pojęcia gdzie jadą. Nie każdy jest świadkiem gwałtu na ulicy dokonanego przez arabów. Niektórzy ludzie swoje pojęcie odnośnie tego co dzieje się na świecie, ograniczają do mediów.
Marta 08.01.2019 Czy te dziewczyny nie zdawały sobie sprawy z zagrożenia ??
Bubu 06.01.2019 Ziarno samego Szatana na zgube ludzkosci