Awantura o odznaczenie Klepackiej! Mistrzyni otrzymała wyróżnienie bezprawnie?

W poniedziałek Zofia Klepacka została członkiem honorowym Światowego Związku Żołnierzy AK. Tytuł został nadany przez jeden z okręgów związku - Warszawa-Wschód. Zarząd związku uznał to za działanie bezprawne. 

Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej odciął się od tej decyzji, wskazując, że tytuł nie może być nadawany przez oddział, a jedynie przez pełen zjazd delegatów.

"Niezachowanie przez nadającego tytuł przesłanek materialnych i formalnych, przewidzianych statutem stanowi rażące naruszenie prawa i z mocy niego jest nieważne. Informuję również zainteresowaną, że bezprawne decyzje podjęte przez osoby do tego nieuprawnione, nie wywołały skutków prawnych, bowiem nie została Pani Członkiem Honorowym naszego Związku. Za podjęte nieodpowiedzialne działania przez Zarząd Okręgu możemy jedynie Panią przeprosić" - czytamy w oświadczeniu. 

W związku z tym, władze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej zapowiedziały, że wyciągną konsekwencje wobec prezesa okręgu Warszawa-Wschód, Mirosława Widlickiego.

"Pani Zofia udziela się w szkołach, odciąga młodzież od smartfonów, żeby nam kalekie pokolenie nie wyrosło i jednocześnie swoją postawą głosi wartości patriotyczne" - podkreślono w trakcie odznaczania polskiej mistrzyni. 

Okręg Warszawa-Wschód wydał także własne oświadczenie:

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8-2 =

Opinie użytkowników

Marcin 05.06.2019 próżne manipulacje prawdziwy patriota, prawdziwy Polak i tak jest po stronie Pani Zosi Klepackiej, my także stoimy za Panią murem - #PolishPower #R #Rewolucja
Darek 05.06.2019 Pani Zofia stala sie dla wielu ludzi inspiracja i musiala za to zaplacic cene.Nie do konca wiemy jeszcze jak duza bo nagonka na nia wciaz trwa. Jesli w takiej sytuacji dzieje sie cos takiego to rece opadaja. To dla naszej mistrzyni jeszcze jeden cios..i to jakby nozem w plecy. Wspolczuje!