Austriacy chcą wprowadzić dziesięć przykazań dla...imigrantów! Zwróćcie uwagę na ostatni punkt

Portal dw.com podał, że rząd kraju związkowego Dolna Austria planuje wprowadzić kodeks postępowania, który będzie musiał być przestrzegany przez osoby ubiegające się o azyl. 

Imigranci, oprócz przestrzegania tzw. "Dziesięciu przykazań imigranta", będą musieli wziąć udział w kursach dotyczących wartości. Propozycję przedstawił Gottfried Waldhäusl z Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ). Jak podał portal, "przykazania między innymi wzywają do przestrzegania prawa, do nauki niemieckiego, do szanowania wolności religijnej, do wychowywania dzieci zgodnie z "austriackimi wartościami" oraz do wolnego od przemocy rozwiązywania konfliktów". Największą uwagę wzbudził ostatni punkt dekalogu, który brzmi: "I będziesz żyć we wdzięczności dla Austrii".

Polityk przekonuje, że kodeks jest "najzwyklejszym przejawem zdrowego rozsądku". "Dajemy tym ludziom jednocześnie schronienie oraz wszystko, czego potrzebują. W zamian oczekujemy pewnej dozy wdzięczności" - argumentował. 

Nie wiadomo, kiedy "dekalog" miałby wejść w życie. Jak podkreślił Waldhäusl, na razie nie przewidziano sankcji w przypadku, gdyby ktoś złamał podpisane przez siebie zasady kodeksu postępowania. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4+3 =