Arabia Saudyjska wynajmuje instagramerów, żeby ocieplić wizerunek! Wśród zaproszonych Polka, David Guetta i Enrique Iglesias

Arabia Saudyjska planuje ocieplić wizerunek, przyciągając aż 30 milionów turystów rocznie.

W związku z tym, dwa lata temu rozpoczęto realizację programu "Gateway KSA". W jego ramach, zaprasza się do kraju influencerów, aby ci promował uroki Arabii Saudyjskiej na portalach społecznościowych.

Instagramerzy udają się więc do Arabii Saudyjskiej na darmowe wycieczki, w trakcie których wrzucają zdjęcia z odwiedzanych miejsc na swoje konta w social mediach. Dodatkowo, w ramach tego programu, do Arabii Saudyjskiej zaproszono w zeszłym roku takie gwiazdy jak David Guetta czy Enrique Iglesias.

Gateway KSA, z którego skorzystało już ponad 200 influencerów, nadzoruje książę Turki al-Faisal, były dyrektor Saudyjskiej Agencji Wywiadowczej. W ubiegłym roku ostra krytyka spadła na polską blogerkę, Annę Skurę, która pochwaliła się wyjazdem na zaproszenie wspomnianego księcia. 

Program budzi wiele kontrowersji, ponieważ oprócz rozwoju państwa, ma na celu ocieplenie wizerunku reformatora, księcia Mohammeda bin Salmana, który przez media uznawany jest za okrutnego mordercę. 

(źródło)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Welcome to the desert

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

2×2 =