Muzułmanie ryzykują życiem swoich dzieci i odmawiają szczepionek, bo nie są..halal! 

Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii (MCB) wydała oświadczenie, w którym uznała oficjalnie, że szczepionka w sprayu Fluez jest niezgodna z zasadami islamu, dlatego dzieci wiernych Allahowi nie będą poddawane zabiegom profilaktycznym z użyciem tego leku. Rząd wzywa muzułmańskich rodziców do uczynienia wyjątku w kwestii leku, który przecież nie jest pokarmem.

Organizacja działająca na terenie Wielkiej Brytanii, która cieszy się poważaniem w środowiskach muzułmańskich zabroniła stosowania szczepionki na grypę. Powód? Zawiera w swoim składzie żelatynę, która pochodzi od świń, czyli zwierząt uznawanych przez muzułmanów za nieczyste.

Bardzo duża część muzułmanów na terenie całego UK zadeklarowała w związku z decyzją rady, że wycofa swoje dzieci z tej części programu opieki zdrowotnej i uniemożliwi im przyjęcia szczepionki przeciwko grypie. Naukowcy z Royal College of Public Health są zgodni co do tego, iż taka sytuacja doprowadzić może do ponownego wybuchu epidemii grypy, która może okazać się tragiczna w skutkach dla całej populacji.

Szczepionka została wprowadzona w 2013 roku i z powodzeniem podawana była zdrowym dzieciom. Istnieje możliwość pozbycia się z jej składu żelatyny, ale stosuje się ją tylko w przypadku, kiedy istnieje poważne ryzyko zachorowania. Naukowcy przerażeni wizją zarazy wezwali więc rząd do umożliwienia muzułmanom korzystania z takiej właśnie wersji leku, tak aby mogli pozostać w zgodzie z zasadami „halal”.

Z danych opublikowanych przez przedstawicieli brytyjskiej służby zdrowia wynika, że w rejonach zamieszkiwanych przez muzułmanów odsetek szczepionych dzieci jest znacznie niższy i stale spada.

Nie pierwszy raz obserwować możemy, jak fanatyczna wiara konkuruje ze zdrowiem dzieci...

(źródło 1, 2)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6-4 =

Opinie użytkowników

Cezar 04.08.2019 Niech nie przyjmują
Bratmat 04.08.2019 Ale islamiści nie potrzebują żadnych szczepionek. Ilość dzieci jaka posiada każda islamska rodzina gwarantuje utrzymanie gatunku. Dodatkowa korzyścią dla nich jest naturalna selekcja - przeżyją tylko najsilniejsi. W naszym nowoczesnym społeczeństwie musimy dbać o każdą duszę, gdyz tzw. cywilizowane rodziny mają zwykle jedno lub dwójkę potomków.
Aga 03.08.2019 Selekcja naturalna