Islamiści z Al-Szabab znowu zaatakowali! Podłożyli bombę w galerii handlowej, zginęło co najmniej kilkanaście osób

W poniedziałek, w Mogadiszu - stolicy Somalii doszło do wybuchu. Bombę podłożono w galerii handlowej, w dzielnicy Hamarweyne, gdzie znajduje się wiele restauracji oraz sklepów.

Jak podaje miejscowa policja: „Kilkoro zabitych wyciągnięto spod gruzów zawalonego budynku”. Co najmniej 11 osób nie żyje, a 10 zostało rannych.

Według policji, za atak prawdopodobnie odpowiada islamistyczne ugrupowanie Al-Szabab.

Przypomnijmy, że w połowie stycznia grupa zaatakowała luksusowy hotel DusitD2, a także inne budynki należące do składu kompleksu biurowego 14 Riverside Drive w Nairobi. W atakach zginęło 21 osób, 28 zostało rannych. Jak relacjonowały media, atak rozpoczęto od detonacji ładunków wybuchowych znajdujących się w jednym z zaparkowanych w pobliżu samochodów, następnie od 4 do 6 terrorystów wdarło się do hotelu. Jeden z nich miał być samobójcą.

Grupa somalijskich ekstremistów powiązana jest z Al-Kaidą. Walczy ona o narzucenie w Somalii szariatu, czyli surowej wersji islamu.

Odpowiedzialna jest za wiele krwawych ataków w afrykańskich krajach.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4×3 =

Opinie użytkowników

mogadisz srogadisz 06.03.2019 kogo to obchodzi xD galeria handlowa w somalii? no nieźle. nie wiedziałem że mają tam drogi