Agencje matrymonialne pomagają imigrantom w znalezieniu polskiej żony. Powód? Absurdalny...

Od jakiegoś czasu Polski rząd sprowadza do naszego kraju bardzo dużą ilość imigrantów zarobkowych. Nie jest tu mowa tylko o tych kulturowo i geograficznie nam bliższych, czyli np. Ukraińcach. Do polski zaczyna przyjeżdżać coraz więcej obywateli z państw azjatyckich, przede wszystkim z Indii. Większość nich to mężczyźni. Jak się okazuje, jednym z powodów, dla którego mężczyźni innego pochodzenia wybierają Polskę, jest obietnica szybkiego znalezienia żony.


Hinduskie agencje sprowadzające pracowników do Polski, zachęcają migrantów do osiedlania się w Rzeczpospolitej m.in. tym, że łatwo jest w naszym kraju o żonę. Temat możliwości zawarcia małżeństwa z obywatelką Polski poruszany jest w takich instytucjach już na pierwszych spotkaniach organizacyjnych. W sieci można natknąć się też na portale randkowe lub agencje matrymonialnych oferujące pomoc w znalezieniu partnerki z naszego kraju. Zjawisko uznać można za niebezpieczne, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że przyjeżdżająca do nas zza granicy siła robocza, to w 70% mężczyźni.

 
Błędnie zinterpretowane dane argumentem…
Jak podaje portal nczas.pl, zjawisko to niepoprawnie tłumaczy się niedoborem mężczyzn w Polsce. Feminizację społeczeństwa błędnie ocenia się, jako bardzo szybko postępującą, ponieważ brane są pod uwagę badania dotyczące obywateli polskich znajdujących się w wieku emerytalnym, nie produkcyjnym. Tymczasem według naukowców, nad Wisłą rodzi się średnio 106 mężczyzn/ 100 kobiet, a mężczyzn w wieku produkcyjnym jest o prawie 100.000 więcej niż kobiet.

W grupie osób będących na emeryturze procent kobiet jest większy, dlatego że żyją one po prostu statystycznie dłużej niż panowie. Potrzebę pozyskiwania pracowników innej nacji tłumaczy się również emigracją Polaków za granicę. Także ten argument nie znajduje potwierdzenia w prawdzie, ponieważ w celach zarobkowych obecnie naszą ojczyznę opuszcza porównywalna liczba mężczyzn i kobiet.


Oczywiście sytuacja u nas nie jest i nie maluje się na razie tak drastycznie, jak w Europie Zachodniej zalanej przez uchodźców. Mimo wszystko powinno nas to zachęcić do refleksji nad konsekwencjami naszej obecnej mocno otwierającej się polityki imigracyjnej. Domniemane, długofalowe skutki takich działań, skłaniają do rozważań nad tym, czy taka polityka na dłuższą metę nie zagrozi podtrzymaniu naszej tożsamości kulturowej i narodowej, tak jak widzimy to wyraźnie w innych częściach naszego kontynentu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6-4 =

Opinie użytkowników

Patikot 17.01.2019 Kraken Tylko to hindusi namawiaja swoich obywateli by przyjeżdżali do Polski, bo dostana zone. Kasa musi sie zgadzac, a jak najlepiej namowic goscia ktory pewnie pierwszy raz slyszy o Polsce, jak nie na zone...
Kobieta 14.01.2019 A ja bym chciała obcokrajowca, najlepiej Niemca. Polacy po 35 roku życia sa zniszczenia gorzala, nie potrafią się cieszyć, byc spontaniczni. Chcieliby tylko seksu, najlepiej z modelka, ale nie sa w stanie później ewentualnym dzieciom zapewnić godnego bytu. Potrafią wytknac kobiecie nawet 5 kg nadwagi a sami swoich jaj nie potrafią dobrze umyć. Biedni, sfrustrowani, msciwi, zlosliwi, z nałogami.
Allah Fubar 12.01.2019 Ja chcę hinduskę!
Kraken 11.01.2019 To nie świadczy najlepiej o naszych paniach