USA wymierza kolejny cios w imigrantów. "Skazują ludzi na śmierć" - padają oskarżenia

Tym razem administracja prezydenta USA, Donalda Trumpa, zniesie specjalny status ochronny dla osób, które przybyły na teren Stanów Zjednoczonych, licząc na ratunek w związku z chorobami, które zagrażają ich życiu.

O szokujących planach poinformowali prawnicy z "Irish International Immigrant Center", którzy zajmują się reprezentowaniem rodzin z okolic Bostonu, dotkniętych tą decyzją. Osoby, które w ciągu 33 dni mają opuścić USA chorują m.in. na raka, zwłóknienie torbielowate oraz HIV.

Ronnie Millar z "Irish International Immigrant Center" oświadcza, że "to jest zwykły atak na dzieci i ich rodziny, to bardzo nieludzki i niesprawiedliwy nakaz. Te rodziny są tutaj, bo w ich kraju nie ma terapii, jakich potrzebują, a teraz nasz rząd wydaje wyrok śmierci".

Wcześniej, specjalny status chronił przed deportacją osoby cierpiące na poważne choroby, które przybyły do Stanów z powodów medycznych, ponieważ w kraju pochodzenia nie byli w stanie otrzymać fachowej opieki.

"U.S. Citizenship and Immigration Services" (USCIS), który zajmował się właśnie takimi przypadkami, zapowiedział, że wstrzymuje przyjmowanie wniosków o przyznanie takiego statusu, a osoby, które już go posiadają muszą opuścić USA". Wyjątkiem są osoby służące w służbach militarnych oraz ich rodziny. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5-2 =

Opinie użytkowników

999 03.09.2019 Dokladna tresc tego rozporzadzenia jest dostepna w biuletynie Departamentu Stanu. Dotyczy ono osob ktore wjechaly do USA na leczenie i po jego zakonczeniu nie opuscily USA pozostajac nielegalnie i wykorzystuja amerykanski system opieki spolecznej. Nikt pozostajacy legalnie na ziemi amerykanskiej nie bedzie wydalony. Przemilczanie istotnych faktow oraz dezinformacja to normalna taktyka lewactwa amerykanskiego nienawidzacego Trumpa. Cytowana organizacja jest finansowana przez osoby z kregu partii demokratycznej (Clinton Blomberg Soros etc.).